• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Ostatnio wiele informacji jest udostępnianych w mediach o zanieczyszczeniu powietrza, zwłaszcza w wielkich aglomeracjach. Takie doniesienia są bardzo alarmujące. Wszyscy, którzy choć trochę myślą dalekosiężnie muszą potwierdzić, że taki fakt nie ma prawa być upraszczany. Jeśli każdy zastanowiłby się w jaki sposób może sam przyczynić się do ograniczenia produkcji zanieczyszczeń, to problem w znacznej mierze zostałby rozwiązany. Co należałoby wziąć pod uwagę? Przeanalizujmy jakimi produktami ogrzewamy nasze domy?

Miał to zdecydowanie niebezpieczny opał. Jakim materiałem grzewczym należałoby go zamienić? Wiedziałeś o niesamowitych zaletach brykietu oraz pelletu? Brykiet jak również pellet wytwarzany jest z odpadów drzewnych. Poddany przetworzeniu wspaniale nadaje się do palenia w kominku lub celowo przystosowanym kotle na pellet. Do produkcji tego materiału nie wytrzebia się wielkich rejonów lasu, zaledwie wykorzystuje się odpady. W takim układzie nie niszczymy środowiska! Materiały te cechuje duża wartość opałowa oraz niewielka zawartość popiołu. Poza tym brykiet i pellet jest niebywale czystym i wygodnym paliwem.

W sklepach stacjonarnych można kupić pellet i brykiet wykonany z różnych gatunków drewna. Najbardziej skuteczny jest opał uzyskany z odpadów drzewa dębowego.

Streszczając przeanalizowane przypadki należy przypominać sobie o czystym powietrzu. Wtedy zawsze dopasujemy materiał opałowy do obecnych wytycznych.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.